//EBOOKI/EBOOK CIEŃ W CIEŃ. ZA CIENIEM ZUZANNY GINCZANKI

EBOOK CIEŃ W CIEŃ. ZA CIENIEM ZUZANNY GINCZANKI

19.50 

Pewnego dnia z książki na zagraconym biurku wysuwa się oderwany fragment starej gazety z pytaniem: Kim jesteś, Zuzanno? PREMIERA 4 PAŹDZIERNIKA

PAŹDZIERNIK 2019
Kup książkę 19.50 
Kategoria:

Autor: JAROSŁAW MIKOŁAJEWSKI

Rok wydania: 2019

Liczba stron: 176

Okładka: Zintegrowana

ISBN: 9788365970381

Opis

Pewnego dnia z książki na zagraconym biurku wysuwa się oderwany fragment starej gazety z pytaniem: Kim jesteś, Zuzanno?

Jarosław Mikołajewski nie pamięta, kiedy zapisał to zdanie. Ale pamięta, że pierwszy raz usłyszał o Ginczance, gdy miał kilkanaście lat. „Moja fascynacja zrodziła się z szoku, że chodziło o młodą, zamordowaną poetkę żydowską, o której mówiono, że była piękna jak nikt, jako człowiek i jako kobieta”.

Jedno oko miała niebieskie, drugie zielone. Nie, jedno ciemne, drugie pomarańczowe. „Jej własna twarz ją zdradziła, jej piękna twarz” – powie ktoś później.  Wysoka, smukła, ładna, elegancka, piękna, najpiękniejsza, dowcipna, inteligentna, łagodna, choć ironiczna…  Poeta goni za cieniem zamordowanej poetki, po której zostało niewiele ponad wspomnienie zjawiskowej urody i nieliczne wiersze, od których nie umie od wielu lat się uwolnić. Mikołajewski wiele razy słyszy w czasie swoich długoletnich poszukiwań poetki: „Zakochałeś się w niej i już”.

Dla tłumacza, poety, bajkopisarza, najbardziej czułego z reporterów granice gatunków nie istnieją. Dlatego reportaż wspierany wymianą korespondencji z włoskim przyjacielem miesza się tu z poezją, by w końcu przejść w dramat – i tak fikcja żeni się z rzeczywistością, żeby opowiedzieć coś, co było lub miało być, lub być powinno.

Cień w cień. Za cieniem Zuzanny Ginczanki nie jest – nie tylko – opowieścią o poetce. To opowieść o kimś, kto jej szuka. O obsesji, legendzie, poezji, wojnie. I o samym szukaniu.

 

Premiera 4 października 2019

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „EBOOK CIEŃ W CIEŃ. ZA CIENIEM ZUZANNY GINCZANKI”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

1