• No products in the cart.
//EBOOKI/[EBOOK] Markéta Zahradníková – BÓG NIE JEST AUTOMATEM DO KAWY. ROZMOWA Z KSIĘDZEM ZBIGNIEWEM CZENDLIKIEM

[EBOOK] Markéta Zahradníková – BÓG NIE JEST AUTOMATEM DO KAWY. ROZMOWA Z KSIĘDZEM ZBIGNIEWEM CZENDLIKIEM

19.50 

Kup książkę 19.50 
SKU: 00074 Kategoria:

Okładka: Miękka ze skrzydełkami

Opis

Najbardziej znanym księdzem w bezbożnych Czechach jest Polak. Ks. Zbigniew Czendlik (ur. 1964) przyjechał do Náchodu dwadzieścia pięć lat temu z Chorzowa. Kapłan z prowincji szybko zdobył popularność. Dzisiaj nadal jest proboszczem w małej miejscowości Lanškroun, a także prowadzi w telewizji swój talk-show. Kardynał Dominik Duka powiedział kiedyś dziennikarzom, że jeden Czendlik w czeskim Kościele to jeszcze nie problem, ale dziesięciu takich Czendlików oznaczałoby spore kłopoty. Ksiądz Zbigniew mówi, co myśli, nie chodzi w sutannie ani koloratce, a poranne msze przeniósł na dziewiątą, bo kto by wstał na szóstą?

Ta książka – w oryginale pod tytułem Postel, hospoda, kostel, czyli: łóżko, knajpa, kościół – w głosowaniu czytelników zdobyła najważniejszą nagrodę literacką Magnesia Litera i była bestsellerem.

Nic dziwnego, że dzięki księdzu Czendlikowi coraz więcej Czechów lgnie do Boga, skoro ich pasterz potrafi wywiesić na drzwiach swojej sypialni tabliczkę: „Budzić w razie pożaru lub zniesienia celibatu”.Material: 100% Viscose

Tytuł: Bóg nie jest automatem do kawy

Autor: Markéta Zahradníková

Przekład: Julia Różewicz

Wydawnictwo: Dowody na Istnienie

Okładka: Miękka

Liczba Stron: 280

Rok Wydania: 2018

ISBN: 9788365970268

1