• No products in the cart.
//EBOOKI/[EBOOK] Aleksandra Lipczak – LUDZIE Z PLACU SŁOŃCA

[EBOOK] Aleksandra Lipczak – LUDZIE Z PLACU SŁOŃCA

19.50 

Kup książkę 19.50 
SKU: 00016 Kategoria:

Okładka: Miękka ze skrzydełkami

Opis

Franek Kanalarz – deweloper, który postawił miasto pośrodku pustyni. Susana, która zamówiła w banku whoppera z serem, bo przestała się bać. Manuel, który przez 30 lat nie wychodził z domu. Pedro, syn obwoźnego handlarza, który zamiast mówić “Nie ma Boga, można wszystko”, powiedział “Zmarł Franco, można tańczyć w damskim szlafroku”. Pilar, która chciała stworzyć nową hiszpańską kobietę. Ada, która była skłoterką, a potem została pierwszą burmistrzynią w historii Barcelony.

To o nich jest ta książka.

Jest to też książka o Hiszpanii – kraju, który był przykładem sukcesu, ale z dnia na dzień zmienił się w „chorego człowieka Europy”. Wtedy na miejsce dawnej opowieści o Hiszpanii pojawiła inna: o nierozwiązanych konfliktach z przeszłości, o cenie rozwoju, o kraju, który zrobił gigantyczny skok – okazało się jednak, że ku kryzysowi.

Ludzie z Placu Słońca to intymny portret kraju na rozdrożu. Miejsca, w którym coś się skończyło, a nowe jeszcze nie zaczęło. To zbiór reportaży o Hiszpanii z krwi i kości, a nie z turystycznego folderu.

Książka powstała dzięki stypendium Fundacji Herodot im. Ryszarda Kapuścińskiego
i stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Tytuł: Ludzie z placu słońca
Autor: Aleksandra Lipczak
Wydawnictwo: Dowody na Istnienie
Seria: Reporterska
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 256

ISBN: 9788394725433

1