• No products in the cart.
//EBOOKI/[EBOOK] Aleksandar Hemon – DWA RAZY ŻYCIE. BOŚNIA I AMERYKA

[EBOOK] Aleksandar Hemon – DWA RAZY ŻYCIE. BOŚNIA I AMERYKA

Brak w magazynie

SKU: 00071 Kategoria:

Okładka: Miękka ze skrzydełkami

Opis

Osobista opowieść amerykańsko-bośniackiego pisarza o chłopięcych latach spędzonych w Jugosławii i o przymusowej emigracji, o utracie przeszłości i przymusie odnalezienia się w nowej teraźniejszości. “Wojna przyszła do nas i teraz czekaliśmy na to, kto przeżyje, kto będzie zabijał i kto umrze”

Ta fascynująca książka mówi nam, co się dzieje, kiedy człowiek zostanie bez swo – jego miasta, bez ojczyzny i bez języka. W dowcipny i jednocześnie wstrząsjący sposób Aleksandar Hemon, amerykański pisarz urodzony w Sarajewie, gdzie spędził dzieciństwo i wczesną młodość, przedstawia dramatyczne okoliczno – ści swojego życia, w których odbijają się losy ostatniego pokolenia dziewcząt i chłopców dorastających w Jugosławii, kraju, którego już nie ma.

Miljenko Jergović, pisarz

Książkę Aleksandra Hemona wypatrzyłem pewnego popołudnia w sarajewskiej księgarni. Skończyłem ją czytać po północy, ale oczu nie zmrużyłem do świ – tu. I namówiłem wydawnictwo Dowody na Istnienie, by ją przełożyć na polski. Bo to świetna rzecz! Opowieść emigranta, do granic szczera, autoironiczna i peł – na żartu z początku, a tęsknoty i bólu – im bliżej jesteśmy końca. Bo Hemon pisze o stracie podwójnej. Jego świadectwo będzie bliskie nie tylko tym, którzy kochają Sarajewo. Czytajcie! A i w waszych żyłach popłynie krew Bośni.

Wojciech Tochman, reporter

 

Autor: Aleksandar Hemon

Tłumaczenie: Tomasz Bieroń
Wydawnictwo: Dowody na Istnienie
Seria: Reporterska
Rok wydania: 2015
Okładka: Miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 208
ISBN: 9788394277703

1