//PROMKA NA WAKACJE, BESTSELLERY/CZŁOWIEK W PRZYSTĘPNEJ CENIE. REPORTAŻE Z TAJLANDII

CZŁOWIEK W PRZYSTĘPNEJ CENIE. REPORTAŻE Z TAJLANDII

17.50 

Co kryje się za fasadą tajskiego uśmiechu z folderów turystycznych? Uwaga! Przeczytaj tę książkę przed podróżą do Tajlandii, ale nie zabieraj jej ze sobą. Po lekturze zrozumiesz dlaczego…

Kup książkę 17.50 
Kup E-BOOK 17.50 
SKU: 0009 Kategorie: , Tag:

Autor: URSZULA JABŁOŃSKA

Seria: Reporterska

Rok wydania: 2021

Liczba stron: 235

Okładka: Zintegrowana

ISBN: 9788366778078

Opis

Jest tutaj duch Złotego Chłopca, który lubi czerwoną fantę.

Jest miasto Pattaya, które wyrosło na wojnie i seksie (“Pięć dni miłości po pół roku śmierci!”).

Jest Voramai, która pierwszy raz ogoliła głowę, kiedy jej córka Chatsumarn miała jedenaście lat.
I inne szafranowe mniszki, których oficjalnie nie ma, chociaż przecież są.

Jest Poo, którą w jej kuchni w slumsie w Bangkoku odwiedził Jamie Oliver. Są i inne tajskie kobiety, które powinny być “jak porządnie złożony materiał”.

Są też mężczyźni, którzy zaczęli znikać po tym, jak najpierw zniknęły ryby. Są kapitanowie, którzy smagają rybaków biczem z ogona jadowitej płaszczki.

Jest Nong Toom, transseksualna zawodniczka muay thai, która już nie walczy. I są inni ladyboys, którzy taśmują sobie genitalia.

Jest duch Starego Króla Stu Tysięcy Złotych Poduszek i są duchy wdowie, przez które mężczyźni malują paznokcie na czerwono.

Są drobne białe kwiaty jaśminu nawleczone na sznurki (jedna kosztuje od dziesięciu do dwudziestu bahtów; ile trzeba sprzedać, żeby zarobić na curry dla całej rodziny?).

Nie ma już J. Jej piękny, drewniany dom z ogrodem na północy Tajlandii, który nazwała Open Heart, stoi pusty i podupada. Tylko czasem odwiedza go wojsko, żeby sprawdzić, czy J. przypadkiem nie wróciła.

Jest Urszula Jabłońska, która te wszystkie historie dla nas opisała, żebyśmy otworzyli szerzej oczy i zobaczyli coś więcej niż tylko Kraj Uśmiechu z folderów turystycznych.

 

Ludzie obsługują ludzi do granic możliwości. Ludzie korzystają z ludzi i nie znają przy tym granic. W książce Człowiek w przystępnej cenie. Reportaże z Tajlandii Urszula Jabłońska uważnie przygląda się ciałom i duszom. Pyta chłodno o rachunek – Maciej Wasielewski

 

Książka dostępna także w formie audiobooka w zaprzyjaźnionej Audiotece: https://audioteka.com/pl/audiobook/czlowiek-w-przystepnej-cenie

Informacje dodatkowe

Waga 0.35 kg
1