EGIPT: HARAM HALAL

„Haram” – to zakaz, „halal” – przyzwolenie. I tak niektóre lakiery do paznokci są dla muzułmanek halal, niektóre haram, ale ciężko się w tym zorientować nawet Egipcjanom.

Brak w magazynie

Kup E-BOOK 42.00  29.40 
SKU: 00072 Kategoria:

Autor: PIOTR IBRAHIM KALWAS

Seria: Reporterska

Rok wydania: 2015

Liczba stron: 224

Okładka: Miękka ze skrzydełkami

ISBN: 9788394146177

Opis

Polak-muzułmanin, mieszkaniec Aleksandrii Piotr Ibrahim Kalwas opisuje swój Egipt. Współpracujący z „Dużym Formatem”  – dodatkiem do „Gazety Wyborczej”, reporter odkrywa przed nami to wszystko, co frapuje w Egipcie przyjezdnych, ale nie mają do tego dostępu. Otwiera przed nami świat „haram” i „halal”. „Haram” – to zakaz, „halal” – przyzwolenie. Niektóre lakiery do paznokci są dla muzułmanek halal, niektóre haram, ale ciężko się w tym zorientować nawet Egipcjanom.

Kalwas pisze zajmująco i ze znawstwem. Często patrzy na Egipt ze swojego ulubionego balkonu, ale to nie znaczy, że ma perspektywę człowieka, który nie jest swój i się wysferzył. Balkon jest bowiem w Egipcie ważnym miejscem rodzinnych i społecznych relacji. To świetna książka dla tych, którzy wyjeżdżają do Egiptu na wakacje, a ci którzy tam nie byli, po tej lekturze zapragną tam zaraz pojechać.

 

 

Dodatkowe informacje

Waga 0.35 kg

Recenzje, nagrody

Nominacja do Nagrody Literackiej Nike 2016