//Uncategorized/PROJEKT: PRAWDA MUZYCZNIE

PROJEKT: PRAWDA MUZYCZNIE

20.30 

Płyta, która jest efektem spotkania trojga muzyków z reporterem – Mariuszem Szczygłem. Słowa spotkały się tu z dźwiękiem kreowanym na żywo.

Kup książkę 20.30 
SKU: 00017 Kategoria:

Seria: Nie w serii

Rok wydania: 2017

Opis

Płyta Projekt: prawda muzycznie jest efektem spotkania trojga muzyków z reporterem. Słowa spotkały się z dźwiękiem kreowanym na żywo. Nie są to jednak słowa do piosenek. To miniatury reporterskie Mariusza Szczygła z kultowej książki Projekt: prawda. O cudzym lub własnym życiu autora. Podane przez autora z muzyką, którą trudno zakwalifikować.

Lider grupy, Marcin Krzyżanowski, performer i kompozytor znany jest ze swoich eksperymentów z pogranicza sztuki i muzyki.

Płyta narodziła się z koncertów „Res Factum”, organizowanych przez Fundację Instytut Reportażu i Fundację Sztuk Krytycznych, które Nina Nu, Marcin Krzyżanowski, Tadeusz Sudnik oraz okazjonalnie inni instrumentaliści, dawali w Faktycznym Domu Kultury w Warszawie. Ich pomysłodawcą był Marcin Krzyżanowski.

Występy polegały na tym, że muzycy improwizowali do nieznanych sobie wcześniej tekstów non-fiction, czytanych na głos przez reporterów. Współpraca z Mariuszem Szczygłem zaowocowała serią występów na różnych scenach w Polsce. Ich powodzenie ośmieliło twórców do nagrania płyty. Znalazły się na niej przede wszystkim teksty nowe, których nie ma książce: na przykład Prawda o niemożliwości całkowitej zmiany, którą autor z upodobaniem odgrywa na swoich spotkaniach autorskich, Prawda łrajtera powstała podczas lotu do Nowego Jorku czy Prawda bez Allena, która narodziła się w mieszkaniu bogatego Amerykanina na Madison Av.

Dla wszystkich, którzy lubią głos Mariusza Szczygła i kupują nagrywane przez niego audiobooki, Projekt: prawda muzycznie będzie doskonałym uzupełnieniem kolekcji.

 

Nagrania dokonano w Warszawie, listopad 2016

Czas trwania: 49:24

 

Zespół muzyczny:

Nina Nu – śpiewaczka, intuicjonistka. Współpracowała m.in. z Olgą Lipińską, Jackiem Fedorowiczem, Teatrem Syrena w Warszawie i Teatrem Muzycznym w Gdyni, z zespołami H2O, Analog, Wiolonczele z miasta, Żywiołak. Jest członkinią kolektywu improwizatorskiego Grupa Ludzi, duetów: z Pawłem Gawlikiem (Chili Folk Games) oraz z Michałem Zygmuntem. Jej głos można usłyszeć w bajkach, które dubbinguje. Uczy śpiewu.

Marcin Krzyżanowski – wiolonczelista, kompozytor, performer, teoretyk nowej sztuki. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, współpracował z performerami i realizował projekty z pogranicza sztuk oraz autorskie programy telewizyjne o sztuce awangardowej w TVP. Współautor programów: Chimera, Noc Cykad, Art.-noc, Pasmo hipermultimedialne Marcina K., Folkowe Nuty.

Tadeusz Sudnik – muzyk, kompozytor, jazzman, realizator dźwięku, twórca spektakli multimedialnych. Pracował w Studio Eksperymentalnym Polskiego Radia w Warszawie. Koncertował i nagrywał płyty w zespołach m.in. Helmuta Nadolskiego, Adama Pierończyka, Tomasza Stańko. Grał m.in. z Sonny Sharockiem, Peterem Gigerem, Don Um Romao, Antymosem Apostolisem, Michałem Miśkiewiczem, Januszem Skowronem, Mamadou Diouf, Gunnarem Geise oraz z Berliner Composers Ansamble.

Informacje dodatkowe

Waga 0.35 kg
1