//NOWOŚCI/OSOBISTY PRZEWODNIK PO PRADZE

OSOBISTY PRZEWODNIK PO PRADZE

49.00  34.30 

(5 opinii klienta)

Szczygieł: „W przewodniku oprowadzam wyłącznie po moich ulubionych miejscach w Pradze. W ten oto sposób książka wymyka się krytyce, że czegoś w niej nie ma. Jeśli nie ma, to mnie nie uwiodło!”.

Kup książkę 49.00  34.30 
Kup E-BOOK 49.00  34.30 
Kategoria:

Autor: MARIUSZ SZCZYGIEŁ

Seria: Nie w serii

Rok wydania: 2020

Liczba stron: 372

Okładka: Zintegrowana

ISBN: 9788365970435

Opis

Osobisty przewodnik po Pradze to jubileuszowy, 10. tytuł Mariusza Szczygła, który ukazuje się dwadzieścia lat po pierwszym wyjeździe autora do Pragi wiosną 2000 roku, kiedy to uwiodły go miasto i język.

Jak sam mówi, książka ta wzięła się ze zdenerwowania: „Od momentu pierwszych moich publikacji o Pradze nie ma tygodnia, żebym nie dostał pytania o jakieś miejsca magiczne, ważne, osobiste. Ma to być oczywiście Praga bez mostu Karola i bez Hradczan. Nadmiar tych próśb, a zwłaszcza niemożność odpisywania na wszystkie, zaczął mnie irytować, postanowiłem więc zamienić to uczucie w coś pozytywnego. Napisałem przewodnik, do którego wszystkich będę teraz odsyłał”.

Miejsca opisywane w przewodniku zobaczycie dzięki fotografiom Filipa Springera.

Dom jako cios między oczy. Dworzec jako upadła bajka. Most, który ułatwia śmierć. Schron przed beznadzieją. Góra nieobojętności. Pomnik gejów. Kościół zgubiony na podwórku. Grób jako kryształ. Kamienica, która drga. Prysznic jako metafora… Do tego rozmowy z Czeszkami i Czechami. Znanymi i nieznanymi.

Szczygieł: „W przewodniku oprowadzam wyłącznie po moich ulubionych miejscach w Pradze. W ten oto sposób książka wymyka się krytyce, że czegoś w niej nie ma. Jeśli nie ma, to mnie nie uwiodło!”.

 

Książka ukaże się we współpracy z Audioteką.

Dodatkowe informacje

Waga 0.35 kg

5 opinii dla OSOBISTY PRZEWODNIK PO PRADZE

 1. Krzysztof

  ale dlaczego muszę czekać do maja, ja chciałbym przeczytać dzisiaj

 2. Dorota

  Wiadomość o audiobooku czytanym przez Pana Mariusza jest jedną z najlepszych nowin,jakie ostatnimi czasy ( czyli od niedzieli podczas wspólnego późnego śniadania live z autorem ) usłyszałam 😉 A gdyby to była wersja interaktywna, pozwalająca na wirtualny spacer po opisywanych miejscach, czyli klikając na ikonkę w aplikacji, pojawia się zdjęcie obiektu wykonane przez Pana Springera wraz z nagranym autorskim głosem opisem, to już ogarnęłaby mnie pełnia szczęścia 😉 W zasadzie to nie wiem dokładnie,jak miałoby to konkretnie wyglądać,ale taką mam wizję 😉

  • rafalszczechura

   Będzie interaktywnie 🙂

 3. P.T.

  PREMIERA 26 MAJA? JA MAM TYLE CZEKAĆ? WYDAĆ SZCZYGŁA JUŻ DZIŚ!

 4. Pinky

  Pół Instagrama chwali się egzemplarzem, a mi każą czekać do jutra. Czuję się posegregowany 🙁

 5. Majka

  Zachwyciło mnie „Nie ma” sięgnęłam więc po „Subiektywny przewodnik po Pradze” i również nie mogę się oderwać … Gratuluję, polecam wszystkim, czyta się świetnie!

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *