//EBOOKI/[EBOOK] Krzysztof Jacek Hinz – KUBA. SYNDROM WYSPY

[EBOOK] Krzysztof Jacek Hinz – KUBA. SYNDROM WYSPY

22.00 

Kup książkę 22.00 
SKU: 00050 Kategoria:

Okładka: Miękka ze skrzydełkami

Opis

Krzysztof Jacek Hinz rozpoczyna swoją opowieść o Kubie w dniu, w którym obudził go telewizyjny komunikat, że oto został wrogiem rewolucji. Paszkwilancki wstępniak o polskim dyplomacie napisał w „Granmie” sam Fidel…

Kuba. Syndrom wyspy to reporterska książka o wyspie Fidela Castro: o rewolucji i dysydentach, o Kubankach próbujących zdobyć podpaski i o Kubańczykach, którzy obrażają rewolucyjną poprawność obyczajową szortami i sandałami. Jest tu dawna świetność Hawany, do której uciekali przed prohibicją amerykańcy mafiosi, są prosięta hodowane w wannach i jest krowa, która została bohaterką rewolucji.Syndrom wyspy ma smak Cuba Libre!

Autor wrósł w kubańską rzeczywistość jeszcze w latach 70., kiedy pierwszy raz odwiedził wyspę w ramach studenckiej wymiany między bratnimi krajami. Wielokrotnie powracał na Perłę Antyli – najpierw jako korespondent, a później jako dyplomata ambasady RP. Jednak gdziekolwiek rzucił go los, zawsze towarzyszyło mu obsesyjne marzenie: żeby być świadkiem wielkich zmian na Kubie. I żeby być pierwszym, który ogłosi tę wiadomość światu.

 

Autor: Krzysztof Jacek Hinz
Wydawnictwo: Dowody na Istnienie
Seria: Reporterska
Rok wydania: 2016
Okładka: Miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 320
ISBN: 9788394311872

1