• No products in the cart.
/nagrody /„DOMY BEZDOMNE” i „27 ŚMIERCI TOBY’EGO OBEDA” NOMINOWANE DO NAGRODY CONRADA

„DOMY BEZDOMNE” i „27 ŚMIERCI TOBY’EGO OBEDA” NOMINOWANE DO NAGRODY CONRADA

Książki Doroty Brauntsch i Joanny Gierak Onoszko znalazły się w gronie pięciu zeszłorocznych debiutów literackich nominowanych w 2020 roku do Nagrody Conrada. Gratulujemy wszystkim nominowanym pisarkom (w tym roku wyróżniono wyłącznie kobiety) i ich wydawnictwom!
Domy bezdomne
„Domy Bezdomne” Doroty Brauntsch to opowieść o cegle, kulturze chłopskiej, przemianie Górnego Śląska i o tym, czym jest dom. I o idealistach, którzy próbują ocalić przeszłość. To świetnie napisana książka o racjach naszej egzystencji i języku, w jakim winniśmy o nich mówić – pisał o „Domach” profesor Tadeusz Sławek. – Wszak żyć, to mieszkać, a mieszkać nie można bez budowania. Budowania, a nie fabrykacji. Przeczytajmy tę opowieść o szacunku dla przedmiotów i dla przestrzeni. To rzecz o szkodach, jakie wyrządza agresywne pragnienie fałszywie pojętej nowoczesności.
W „27 śmierciach Toby’ego Obeda” Joanna Gierak-Onoszko kreśli obraz Kanady, który burzy nasze wyobrażenia o tym kraju. W swojej debiutanckiej książce, efekcie trzech lat życia w Toronto, Joanna Gierak-Onoszko zagląda pod podszewkę dobrego piaru – pisała w recenzji na polityka.pl  Agata Szczerbiak –  Łącząc publicystykę z chwytami literackimi, opowiada historię o państwie mierzącym się z bolesną przeszłością, które „nie wstaje z kolan, lecz pochyla czoło”.
Szczegółowe informacje o nominacjach:

Zostaw komentarz

1