• No products in the cart.

FRANK WESTERMAN

Pisarz i dziennikarz. Jako jeden z dwóch holenderskich dziennikarzy dotarł do Srebrenicy po masakrze w 1995 roku. W latach 1997–2002 był korespondentem zagranicznym w Moskwie. El Negro i ja to jedna z jego ośmiu książek reporterskich i czwarta przetłumaczona na język polski (wcześniejsze to: Ararat, Inżynierowie dusz, Czysta biała rasa). Był nominowany do wielu nagród, w tym za książkę El Negro i ja m.in. do Nagrody Literackiej AKO (książka roku w Holandii i Belgii), a także otrzymał za nią nagrodę Złotej Sowy (najlepsza książka roku 2005 wydana we Flandrii).

fot. Keke Keukelaar
Książki autora

Autorzy

Serie

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

  • Wyprzedane

    MARTWA DOLINA

    21 sierpnia 1986 roku z doliny w Kamerunie zniknęło życie. Kurczaki, pawiany, zebu i ptaki leżały martwe w trawie – tak samo jak dwa tysiące mężczyzn, kobiet i dzieci. Chaty i drzewa palmowe stały nietknięte. Takie są fakty. Ale co się wydarzyło?

  • Wyprzedane

    EL NEGRO I JA

    Próba odtworzenia życia tzw. buszmena z Banyoles – wypchanego człowieka, który był eksponatem muzealnym aż do lat 90. XX wieku. Holenderki reporter przywraca buszmenowi z Banyoles ludzką godność i stawia pytania o istotę rasizmu.

2