Dowody_baner_www
Filip Springer NIE WIEM
NOWOŚĆ
Petr Stančík PRAWOMIŁ ALBO NIEDAWNE PRZEDAWNIENIE
NOWOŚĆ
DOROTA BORODAJ SZKODNIKI
ZAPOWIEDŹ
RAFAŁ ŻAK NUDNE SŁOWO NA N
ZAPOWIEDŹ

BESTSELLERY

Sale

Szczygieł: „W przewodniku oprowadzam wyłącznie po moich ulubionych miejscach w Pradze. W ten oto sposób książka wymyka się krytyce, że czegoś w niej nie ma. Jeśli nie ma, to mnie nie uwiodło!”.

34.30 
Sale

Wprawdzie niektórzy mówią, że świat taki, jaki znamy, dobiega końca, ale jednak wciąż są ludzie, którzy chcą wymyślać go na nowo.

30.80 
Sale

Ta praca to ciągłe szukanie równowagi między paraliżującą niepewnością a wyniszczającą rutyną.

27.30 
Sale

Dotąd o głuchych wypowiadali się głównie ci, którzy słyszą. Teraz głusi chcą opowiedzieć o sobie sami.

39.20 
Sale

Ta książka w równym stopniu może kogoś zachwycić i zbrzydzić. Klasyka literatury amerykańskiej!<b> Premiera 26 września</b>

42.00 
Sale

Domy torty, domy duchy, domy ogniska, domy uśpione i domy wskrzeszone, domy skarbonki i domy bezpańskie...

41.25 

Zapisz się do naszego newslettera

DOŁĄCZ DO NAS NA INSTAGRAMIE

#dowody
@wydawnictwodowody
 • Przez te dziesięć lat w autorskiej serii Mariusza Szczygła Stehlík wydaliśmy siedemnaście tytułów czeskich autorów i autorek. I wydajemy dalej. 

Dziękujemy, że jesteście z nami. ✌️
 • ✍️ "Zaczęłam pisać nową książkę – pisze Urszula Jablonska w mediach społecznościowych – i jest to dla mnie proces bardzo introwertyczny i wsobny".

🧠 "Pisanie książki dla mnie polega na stworzeniu w swoim umyśle miejsca, w którym dojrzewa pewien byt. Trzeba uważnie słuchać, czego potrzebuje. Czasem trzeba go podkarmić jakąś lekturą albo rozmową, a czasem wręcz przeciwnie - zostawić w spokoju i leżeć w trawie albo gapić się na drzewa".

🏃‍♀️ "I kiedy siadam przed komputerem, czasem z tego dziwnego miejsca zaczynają płynąć zdania, które staram się ułożyć w spójną historię. Czasem zaczynają też płynąć w środku nocy albo kiedy jestem na basenie, i wtedy muszę natychmiast biec, żeby je zapisać".

Książkę, o której mowa, wydadzą Dowody. Już nie możemy się tego doczekać. A teraz zostaje nam tylko przypomnieć sobie "Światy wzniesiemy nowe", które wciąż trzymają się mocno na naszej stronie Dowody▪com.

#dowody #wydawnictwodowody #urszulajabłońska #nowościksiążkowe #ksiazkowenowosci #seriareporterska 

Fot.: Urszula Jablonska / Facebook
 • ☂️ Wcześniej mówiło się „ruch komunitarny”. To nazwa kanciasta jak siermiężne baraki, zgrzebna jak robotnicze ubranie. Dziś już nie budzi entuzjazmu, zwłaszcza w Europie Wschodniej. Teraz można powiedzieć „społeczność eksperymentalna” albo „społeczność utopijna”. W tych słowach pobrzmiewają wielkie idee, remedia na problemy, które trapią ludzkość.

🚌 Urszula Jabłońska odwiedziła siedem krajów Europy aby sprawdzić, jak z tymi problemami radzą sobie współczesne komuny. To dobra książka na wakacje. Ma w sobie powiew wolności, świeżość nowych idei i ciepło południowych krajów. Na stronie Dowody▪️com jest przeceniona o 30%.
 • 📘 Reporterskie, eseistyczne i czeskie tytuły, które wydaliśmy od tego czasu, mają łącznie dwadzieścia trzy tysiące stron.

✌️Dziękujemy, że jesteście z nami.
 • Od tego czasu wydaliśmy 85 tytułów napisanych przez 70 autorek i autorów. Dziękujemy, że jesteście z nami.

#10latdowodów #wydawnictwodowody
 • 🧵 "Po zmroku wyszedłem z domu, niezauważony przeskoczyłem przez płot i przed drzwiami sąsiada Serduschki naciągnąłem na wysokości kostek cienki stalowy drut. 

✋🏻 Wiedziałem, że jego drzwi otwierają się do wewnątrz i że Serduschko codziennie rano spieszy się na pociąg do Lovosic, gdzie w firmie Trommler Pharma GmbH wypróbowują na nim nowe leki. Starannie wyliczyłem miejsce na ganku, w które trafi prawa ręka przewracającej się osoby wysokości Serduschki, i pieczołowicie nasmarowałem je przepracowanym olejem silnikowym, żeby sobie porządnie zahajlował. 

💩 A w miejscu, w które trafi twarz, umieściłem szaflik pełen zawartości naszego szamba, wybranej z samego jej dna, gdzie było najgęściej. Będzie mu kolorystycznie pasować do munduru SA".

"Prawomił..." to opowieść o obywatelu, który jest produktem swoich czasów. O formowaniu człowieka, który – gdy przyjdzie co do czego – złoży daninę krwi. I o źle, które zaraz za granicą pączkuje powoli, krok po kroku. A gdy jest już za późno – zalewa Europę. 

#prawomił #prawomiłalboniedawneprzedawnienie #doody #wydawnictwodowody #elżbietazimna #petrstancik
 • ✒️ Niewielu z nas pamięta, że Wiktor Osiatyński – prawnik, konstytucjonalista, działacz społeczny i zaangażowany w obronę praw człowieka publicysta – wcielił się w swoim życiu również w rolę reportera sportowego. Dzisiaj czytamy jego reportaże jako uniwersalne opowieści o ludzkich słabościach i o ludzkiej sile, o emocjach – pragnieniach, nadziejach, lękach.

⚽️ W 1973 roku Wiktor Osiatyński – prawnik, konstytucjonalista, działacz społeczny i publicysta, jako korespondent „Kultury” był świadkiem sukcesu piłkarzy Kazimierza Górskiego w starciu z reprezentacją Anglii, a w 1979 roku opisywał mecze tenisa rozgrywane na murawach Wimbledonu.

❗️Na stronie Dowody▪com zostało już tylko 21 egzemplarzy. I więcej nie będzie.

#dowody #wydawnictwodowody #wiktorosiatyński #wembleywimbledon #seriafdk
 • „Kto ma Puszczę Białowieską, ten ma władzę” – tak mówią ludzie, którzy spierają się o to, do kogo należy ten najstarszy las: do leśników czy przyrody? Entomolog, potomkini królewskich strażników puszczy, biolożka, mieszkanka podlaskiej wsi, pogromca kłusowników, poeta, leśnik, konstruktor meblościanki Puszcza, minister Jan Szyszko – wszyscy deklarowali troskę o drzewa.

To książka o walce na opowieści: o pierwotnej puszczy, lesie sadzonym ręką człowieka, lesie naturalnym, lesie bezpowrotnie przekształconym, lesie świerkowym, lesie grabiejącym, lesie pełnym życia i lesie, który umiera.

Dorota Borodaj spotykała się z osobami zaangażowanymi w spór i chodziła z nimi po puszczy. Punktem wyjścia książki „Szkodniki” są wydarzenia z 2017 roku, gdy przez sześć miesięcy trwały blokady ciężkiego sprzętu, którym wycinano i wywożono z puszczy świerki zaatakowane przez kornika drukarza. Jedna strona sporu widziała w nich gnijący, marnujący się surowiec. Druga – naturalny element cyklu życia lasu, gdzie nawet śmierć ma głęboki sens.

Od 2021 roku między drzewami, o które wtedy walczono, wędrują i umierają ludzie. Na leśne tryby znowu wjechały maszyny.

W puszczy ponownie zaczęła się walka. 

Premiera 16 września. Szczegóły na Dowody▪com.

#dorotaborodaj #szkodniki #puszczabiałowieska #dowody #wydawnictwodowody #premieraksiążki #nowościksiążkowe
 • 🎙 W ostatni weekend we @wrzenie_swiata Mariusz Szczygieł był radiowym gościem Weroniki Wawrzkowicz. "Staram się nie doprowadzać siebie do wrzenia. Nie ulegam emocjom, które są po nic" – mówił podczas spotkania, słuchany na żywo i przy śniadaniu przez gości naszej księgarnio-kawiarni. 

🐟 A potem było coś o rybkach akwariowych, które mają moc odmładzania i o torcie, który wyglada jak książka "Fakty muszą zatańczyć". Fajne to było spotkanie. 

@radionowyswiat #audycjanażywo #wrzenienowegoświata #faktymuszązatańczyć #mariuszszczygieł #dowody #wydawnictwodowody
Przez te dziesięć lat w autorskiej serii Mariusza Szczygła Stehlík wydaliśmy siedemnaście tytułów czeskich autorów i autorek. I wydajemy dalej. 

Dziękujemy, że jesteście z nami. ✌️
Przez te dziesięć lat w autorskiej serii Mariusza Szczygła Stehlík wydaliśmy siedemnaście tytułów czeskich autorów i autorek. I wydajemy dalej. Dziękujemy, że jesteście z nami. ✌️
21 godzin ago
View on Instagram |
1/9
✍️ "Zaczęłam pisać nową książkę – pisze Urszula Jablonska w mediach społecznościowych – i jest to dla mnie proces bardzo introwertyczny i wsobny".

🧠 "Pisanie książki dla mnie polega na stworzeniu w swoim umyśle miejsca, w którym dojrzewa pewien byt. Trzeba uważnie słuchać, czego potrzebuje. Czasem trzeba go podkarmić jakąś lekturą albo rozmową, a czasem wręcz przeciwnie - zostawić w spokoju i leżeć w trawie albo gapić się na drzewa".

🏃‍♀️ "I kiedy siadam przed komputerem, czasem z tego dziwnego miejsca zaczynają płynąć zdania, które staram się ułożyć w spójną historię. Czasem zaczynają też płynąć w środku nocy albo kiedy jestem na basenie, i wtedy muszę natychmiast biec, żeby je zapisać".

Książkę, o której mowa, wydadzą Dowody. Już nie możemy się tego doczekać. A teraz zostaje nam tylko przypomnieć sobie "Światy wzniesiemy nowe", które wciąż trzymają się mocno na naszej stronie Dowody▪com.

#dowody #wydawnictwodowody #urszulajabłońska #nowościksiążkowe #ksiazkowenowosci #seriareporterska 

Fot.: Urszula Jablonska / Facebook
✍️ "Zaczęłam pisać nową książkę – pisze Urszula Jablonska w mediach społecznościowych – i jest to dla mnie proces bardzo introwertyczny i wsobny". 🧠 "Pisanie książki dla mnie polega na stworzeniu w swoim umyśle miejsca, w którym dojrzewa pewien byt. Trzeba uważnie słuchać, czego potrzebuje. Czasem trzeba go podkarmić jakąś lekturą albo rozmową, a czasem wręcz przeciwnie - zostawić w spokoju i leżeć w trawie albo gapić się na drzewa". 🏃‍♀️ "I kiedy siadam przed komputerem, czasem z tego dziwnego miejsca zaczynają płynąć zdania, które staram się ułożyć w spójną historię. Czasem zaczynają też płynąć w środku nocy albo kiedy jestem na basenie, i wtedy muszę natychmiast biec, żeby je zapisać". Książkę, o której mowa, wydadzą Dowody. Już nie możemy się tego doczekać. A teraz zostaje nam tylko przypomnieć sobie "Światy wzniesiemy nowe", które wciąż trzymają się mocno na naszej stronie Dowody▪com. #dowody #wydawnictwodowody #urszulajabłońska #nowościksiążkowe #ksiazkowenowosci #seriareporterska Fot.: Urszula Jablonska / Facebook
3 dni ago
View on Instagram |
2/9
☂️ Wcześniej mówiło się „ruch komunitarny”. To nazwa kanciasta jak siermiężne baraki, zgrzebna jak robotnicze ubranie. Dziś już nie budzi entuzjazmu, zwłaszcza w Europie Wschodniej. Teraz można powiedzieć „społeczność eksperymentalna” albo „społeczność utopijna”. W tych słowach pobrzmiewają wielkie idee, remedia na problemy, które trapią ludzkość.

🚌 Urszula Jabłońska odwiedziła siedem krajów Europy aby sprawdzić, jak z tymi problemami radzą sobie współczesne komuny. To dobra książka na wakacje. Ma w sobie powiew wolności, świeżość nowych idei i ciepło południowych krajów. Na stronie Dowody▪️com jest przeceniona o 30%.
☂️ Wcześniej mówiło się „ruch komunitarny”. To nazwa kanciasta jak siermiężne baraki, zgrzebna jak robotnicze ubranie. Dziś już nie budzi entuzjazmu, zwłaszcza w Europie Wschodniej. Teraz można powiedzieć „społeczność eksperymentalna” albo „społeczność utopijna”. W tych słowach pobrzmiewają wielkie idee, remedia na problemy, które trapią ludzkość. 🚌 Urszula Jabłońska odwiedziła siedem krajów Europy aby sprawdzić, jak z tymi problemami radzą sobie współczesne komuny. To dobra książka na wakacje. Ma w sobie powiew wolności, świeżość nowych idei i ciepło południowych krajów. Na stronie Dowody▪️com jest przeceniona o 30%.
4 dni ago
View on Instagram |
3/9
📘 Reporterskie, eseistyczne i czeskie tytuły, które wydaliśmy od tego czasu, mają łącznie dwadzieścia trzy tysiące stron.

✌️Dziękujemy, że jesteście z nami.
📘 Reporterskie, eseistyczne i czeskie tytuły, które wydaliśmy od tego czasu, mają łącznie dwadzieścia trzy tysiące stron. ✌️Dziękujemy, że jesteście z nami.
5 dni ago
View on Instagram |
4/9
Od tego czasu wydaliśmy 85 tytułów napisanych przez 70 autorek i autorów. Dziękujemy, że jesteście z nami.

#10latdowodów #wydawnictwodowody
Od tego czasu wydaliśmy 85 tytułów napisanych przez 70 autorek i autorów. Dziękujemy, że jesteście z nami. #10latdowodów #wydawnictwodowody
6 dni ago
View on Instagram |
5/9
🧵 "Po zmroku wyszedłem z domu, niezauważony przeskoczyłem przez płot i przed drzwiami sąsiada Serduschki naciągnąłem na wysokości kostek cienki stalowy drut. 

✋🏻 Wiedziałem, że jego drzwi otwierają się do wewnątrz i że Serduschko codziennie rano spieszy się na pociąg do Lovosic, gdzie w firmie Trommler Pharma GmbH wypróbowują na nim nowe leki. Starannie wyliczyłem miejsce na ganku, w które trafi prawa ręka przewracającej się osoby wysokości Serduschki, i pieczołowicie nasmarowałem je przepracowanym olejem silnikowym, żeby sobie porządnie zahajlował. 

💩 A w miejscu, w które trafi twarz, umieściłem szaflik pełen zawartości naszego szamba, wybranej z samego jej dna, gdzie było najgęściej. Będzie mu kolorystycznie pasować do munduru SA".

"Prawomił..." to opowieść o obywatelu, który jest produktem swoich czasów. O formowaniu człowieka, który – gdy przyjdzie co do czego – złoży daninę krwi. I o źle, które zaraz za granicą pączkuje powoli, krok po kroku. A gdy jest już za późno – zalewa Europę. 

#prawomił #prawomiłalboniedawneprzedawnienie #doody #wydawnictwodowody #elżbietazimna #petrstancik
🧵 "Po zmroku wyszedłem z domu, niezauważony przeskoczyłem przez płot i przed drzwiami sąsiada Serduschki naciągnąłem na wysokości kostek cienki stalowy drut. ✋🏻 Wiedziałem, że jego drzwi otwierają się do wewnątrz i że Serduschko codziennie rano spieszy się na pociąg do Lovosic, gdzie w firmie Trommler Pharma GmbH wypróbowują na nim nowe leki. Starannie wyliczyłem miejsce na ganku, w które trafi prawa ręka przewracającej się osoby wysokości Serduschki, i pieczołowicie nasmarowałem je przepracowanym olejem silnikowym, żeby sobie porządnie zahajlował. 💩 A w miejscu, w które trafi twarz, umieściłem szaflik pełen zawartości naszego szamba, wybranej z samego jej dna, gdzie było najgęściej. Będzie mu kolorystycznie pasować do munduru SA". "Prawomił..." to opowieść o obywatelu, który jest produktem swoich czasów. O formowaniu człowieka, który – gdy przyjdzie co do czego – złoży daninę krwi. I o źle, które zaraz za granicą pączkuje powoli, krok po kroku. A gdy jest już za późno – zalewa Europę. #prawomił #prawomiłalboniedawneprzedawnienie #doody #wydawnictwodowody #elżbietazimna #petrstancik
1 tydzień ago
View on Instagram |
6/9
✒️ Niewielu z nas pamięta, że Wiktor Osiatyński – prawnik, konstytucjonalista, działacz społeczny i zaangażowany w obronę praw człowieka publicysta – wcielił się w swoim życiu również w rolę reportera sportowego. Dzisiaj czytamy jego reportaże jako uniwersalne opowieści o ludzkich słabościach i o ludzkiej sile, o emocjach – pragnieniach, nadziejach, lękach.

⚽️ W 1973 roku Wiktor Osiatyński – prawnik, konstytucjonalista, działacz społeczny i publicysta, jako korespondent „Kultury” był świadkiem sukcesu piłkarzy Kazimierza Górskiego w starciu z reprezentacją Anglii, a w 1979 roku opisywał mecze tenisa rozgrywane na murawach Wimbledonu.

❗️Na stronie Dowody▪com zostało już tylko 21 egzemplarzy. I więcej nie będzie.

#dowody #wydawnictwodowody #wiktorosiatyński #wembleywimbledon #seriafdk
✒️ Niewielu z nas pamięta, że Wiktor Osiatyński – prawnik, konstytucjonalista, działacz społeczny i zaangażowany w obronę praw człowieka publicysta – wcielił się w swoim życiu również w rolę reportera sportowego. Dzisiaj czytamy jego reportaże jako uniwersalne opowieści o ludzkich słabościach i o ludzkiej sile, o emocjach – pragnieniach, nadziejach, lękach. ⚽️ W 1973 roku Wiktor Osiatyński – prawnik, konstytucjonalista, działacz społeczny i publicysta, jako korespondent „Kultury” był świadkiem sukcesu piłkarzy Kazimierza Górskiego w starciu z reprezentacją Anglii, a w 1979 roku opisywał mecze tenisa rozgrywane na murawach Wimbledonu. ❗️Na stronie Dowody▪com zostało już tylko 21 egzemplarzy. I więcej nie będzie. #dowody #wydawnictwodowody #wiktorosiatyński #wembleywimbledon #seriafdk
1 tydzień ago
View on Instagram |
7/9
„Kto ma Puszczę Białowieską, ten ma władzę” – tak mówią ludzie, którzy spierają się o to, do kogo należy ten najstarszy las: do leśników czy przyrody? Entomolog, potomkini królewskich strażników puszczy, biolożka, mieszkanka podlaskiej wsi, pogromca kłusowników, poeta, leśnik, konstruktor meblościanki Puszcza, minister Jan Szyszko – wszyscy deklarowali troskę o drzewa.

To książka o walce na opowieści: o pierwotnej puszczy, lesie sadzonym ręką człowieka, lesie naturalnym, lesie bezpowrotnie przekształconym, lesie świerkowym, lesie grabiejącym, lesie pełnym życia i lesie, który umiera.

Dorota Borodaj spotykała się z osobami zaangażowanymi w spór i chodziła z nimi po puszczy. Punktem wyjścia książki „Szkodniki” są wydarzenia z 2017 roku, gdy przez sześć miesięcy trwały blokady ciężkiego sprzętu, którym wycinano i wywożono z puszczy świerki zaatakowane przez kornika drukarza. Jedna strona sporu widziała w nich gnijący, marnujący się surowiec. Druga – naturalny element cyklu życia lasu, gdzie nawet śmierć ma głęboki sens.

Od 2021 roku między drzewami, o które wtedy walczono, wędrują i umierają ludzie. Na leśne tryby znowu wjechały maszyny.

W puszczy ponownie zaczęła się walka. 

Premiera 16 września. Szczegóły na Dowody▪com.

#dorotaborodaj #szkodniki #puszczabiałowieska #dowody #wydawnictwodowody #premieraksiążki #nowościksiążkowe
„Kto ma Puszczę Białowieską, ten ma władzę” – tak mówią ludzie, którzy spierają się o to, do kogo należy ten najstarszy las: do leśników czy przyrody? Entomolog, potomkini królewskich strażników puszczy, biolożka, mieszkanka podlaskiej wsi, pogromca kłusowników, poeta, leśnik, konstruktor meblościanki Puszcza, minister Jan Szyszko – wszyscy deklarowali troskę o drzewa. To książka o walce na opowieści: o pierwotnej puszczy, lesie sadzonym ręką człowieka, lesie naturalnym, lesie bezpowrotnie przekształconym, lesie świerkowym, lesie grabiejącym, lesie pełnym życia i lesie, który umiera. Dorota Borodaj spotykała się z osobami zaangażowanymi w spór i chodziła z nimi po puszczy. Punktem wyjścia książki „Szkodniki” są wydarzenia z 2017 roku, gdy przez sześć miesięcy trwały blokady ciężkiego sprzętu, którym wycinano i wywożono z puszczy świerki zaatakowane przez kornika drukarza. Jedna strona sporu widziała w nich gnijący, marnujący się surowiec. Druga – naturalny element cyklu życia lasu, gdzie nawet śmierć ma głęboki sens. Od 2021 roku między drzewami, o które wtedy walczono, wędrują i umierają ludzie. Na leśne tryby znowu wjechały maszyny. W puszczy ponownie zaczęła się walka. Premiera 16 września. Szczegóły na Dowody▪com. #dorotaborodaj #szkodniki #puszczabiałowieska #dowody #wydawnictwodowody #premieraksiążki #nowościksiążkowe
2 tygodnie ago
View on Instagram |
8/9
🎙 W ostatni weekend we @wrzenie_swiata Mariusz Szczygieł był radiowym gościem Weroniki Wawrzkowicz. "Staram się nie doprowadzać siebie do wrzenia. Nie ulegam emocjom, które są po nic" – mówił podczas spotkania, słuchany na żywo i przy śniadaniu przez gości naszej księgarnio-kawiarni. 

🐟 A potem było coś o rybkach akwariowych, które mają moc odmładzania i o torcie, który wyglada jak książka "Fakty muszą zatańczyć". Fajne to było spotkanie. 

@radionowyswiat #audycjanażywo #wrzenienowegoświata #faktymuszązatańczyć #mariuszszczygieł #dowody #wydawnictwodowody
🎙 W ostatni weekend we @wrzenie_swiata Mariusz Szczygieł był radiowym gościem Weroniki Wawrzkowicz. "Staram się nie doprowadzać siebie do wrzenia. Nie ulegam emocjom, które są po nic" – mówił podczas spotkania, słuchany na żywo i przy śniadaniu przez gości naszej księgarnio-kawiarni. 🐟 A potem było coś o rybkach akwariowych, które mają moc odmładzania i o torcie, który wyglada jak książka "Fakty muszą zatańczyć". Fajne to było spotkanie. @radionowyswiat #audycjanażywo #wrzenienowegoświata #faktymuszązatańczyć #mariuszszczygieł #dowody #wydawnictwodowody
2 tygodnie ago
View on Instagram |
9/9
1