• No products in the cart.
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Urszula Jabłońska i Karolina Sulej w Warszawie

9 października, 2019 @ 18:00 - 20:00

Literacko-podróżniczy portal Książki na drogę zaprasza na spotkania/warsztaty “Jak czytać i jak pisać o podróżach (miejscach)?”, które poprowadzą reporterki Karolina Sulej i Urszula Jabłońska

Nie ma pisania bez czytania. Podczas tych warsztatów wspólnie z uczestnikami zastanowimy się, czym jest dzisiaj tzw. literatura podróżnicza. Będziemy argumentować, że wraz z rozwojem blogów i Instagrama nastąpił zmierzch klasycznej literatury podróżniczej, a książki pisane przez blogerów często popadają we wtórność. Czym więc dzisiaj się inspirować?
Omówimy pięć rodzajów pisania o miejscach, które omówimy na przykładach: Klasyczny reportaż – Wojciech Tochman “Pianie kogutów, płacz psów”, Katarzyna Boni „Gambare. Warsztaty umierania”; Esej podróżniczy – Adam Robiński „Hajstry” Robert McFairlane „Ścieżki”, Rebecca Solnit „Zew włóczęgi” ; Biografia z miejscami w tle – Alysia Abbot „Tęczowe San Francisco”, J.D. Vance „Elegia dla bidoków” Dionizis Sturis „Gorzkie pomarańcze”; Eksperymenty formalne – Judith Schalansky „Atlas wysp odległych”, Bea Uusuma „Eskspedycja. Historia mojej miłości” Filip Springer „Dwunaste. Nie myśl, że uciekniesz” .

Szczegóły

Data:
9 października, 2019
Godzina:
18:00 - 20:00

Miejsce wydarzenia

Południk Zero
Wilcza 25
Warszawa,
1