• No products in the cart.

ŚWIADEK

Opowieść non-fiction o ucieczce ze szczególnego więzienia – więzienia dla mózgu. Książka przybliża wspólnotę świadków Jehowy. To przewodnik po ich prawdach, które główny bohater powoli odrzuca.

Brak w magazynie

SKU: 00005 Kategoria: Tag:

Autor: ROBERT RIENT

Seria: Reporterska

Rok wydania: 2015

Liczba stron: 180

Okładka: Miękka ze skrzydełkami

ISBN: 9788393811298

Opis

To opowieść non-fiction o ucieczce ze szczególnego więzienia – więzienia dla mózgu.

Łukasz, urodzony w rodzinie świadków Jehowy, opowiada o podwójnym wykluczeniu: najpierw o społecznym wykluczeniu chłopca z „kociej wiary” w Polsce lat dziewięćdziesiątych. Potem – z własnej grupy wyznaniowej i rodziny. Eksperymenty z ciałem, literatura, przyjaźń, seks – sprawiają, że w oczach innych świadków, a przede wszystkim we własnych, staje się trędowatym. Takiemu nie podaje się ręki.

Książka przybliża hermetyczną wspólnotę świadków Jehowy. Jest jednocześnie przewodnikiem po ich prawdach, które główny bohater Łukasz powoli odrzuca.

 

Potraktować siebie jak bohatera reportażu, a ze swojego intymnego życia stworzyć fabułę non-fiction – to duża odwaga. Bo Świadek to rzadka rzecz – autoreportaż. Robert Rient napisał książkę, jakiej potrzebuje sporo z nas, czytelników – książkę o zamianie jednego życia na inne. Jak porzucić rodzinę, własne środowisko, wpajane w dzieciństwie wartości – i nie oszaleć? Bohater/autor to wie, ale zapłacił za swoją decyzję wysoką cenę. Jednak okazuje się, że życia da się wymienić! i dlatego przeczytałem Świadka bardzo zachłannie – Mariusz Szczygieł

Informacje dodatkowe

Waga 0.35 kg

Recenzje, nagrody

Nominacja do MediaTORów w kategorii DetonaTOR 2015

1