//EBOOKI/[EBOOK] Wiktor Osiatyński – WEMBLEY, WIMBLEDON

[EBOOK] Wiktor Osiatyński – WEMBLEY, WIMBLEDON

17.50 

Kup książkę 17.50 
SKU: 00014 Kategoria:

Okładka: Miękka ze skrzydełkami

Opis

Niewielu z nas pamięta, że Wiktor Osiatyński – prawnik, konstytucjonalista, działacz społeczny i zaangażowany w obronę praw człowieka publicysta – wcielił się w swoim życiu również w rolę reportera sportowego. W 1973 roku jako korespondent „Kultury” był świadkiem sukcesu piłkarzy Kazimierza Górskiego w starciu z reprezentacją Anglii, a w 1979 roku opisywał mecze tenisa rozgrywane na murawach Wimbledonu.

Po co wznawiać teksty sportowe sprzed ponad czterdziestu lat? Bo dobry reportaż jest o tym, o czym jest, ale jest również o czymś więcej. Dzisiaj nie szukamy już w tych historiach wyników spotkań sportowych. Czytamy je jako uniwersalne opowieści o ludzkich słabościach i o ludzkiej sile, o emocjach – pragnieniach, nadziejach, lękach. Wrażliwy erudyta, jakim był Osiatyński, patrząc na sportowców, nie widział koszulek reprezentacji narodowych ani nawet dobrego uderzeniach z podbicia czy mocnego serwisu, widział – człowieka.

Michał Okoński, sam będący dziennikarzem sportowym, wyznał we wstępie do książki: „Nikt nie pisał o sporcie tak jak Osiatyński. I pewnie dlatego, że w gruncie rzeczy nie o sporcie on pisał, a o ludzkich sprawach, jego pisanie przetrwało”.

Tytuł: Wembley, Wimbledon

Autor: Wiktor Osiatyński

Wydawnictwo: Dowody na Istnienie
Seria: Faktyczny Dom Kultury
Data wydania: 9 października 2017
Liczba stron: 320
ISBN: 978-83-947254-6-4

1