• No products in the cart.

Tematem jej książek są tajemnice nauk przyrodniczych. Mechanika kwantowa, genetyka, neuronauka czy hipnoza są przedstawione w powieściach Baňkovej przedstawione na przykładzie codziennych relacji międzyludzkich, często z dużą dawką czarnego humoru i odrobiną absurdu. Jej zbiór bajek Sroka w krainie entropii, które popularyzują prawa fizyki, zdobył w Czechach miano bestselleru i otrzymał nagrodę literacką Magnesia Litera w kategorii odkrycie roku.
Baňková uzyskała dyplom w dziedzinie sztuki (grafika i nowe media) na Akademii Sztuk Pięknych w Pradze. W swojej pracy artystycznej w nowatorski sposób łączy różne gatunki i eksperymentuje, przekraczając ich granice. Jej mapa Nowego Jorku (www.nycmap.com) to emocjonalny spacer po amerykańskiej metropolii, gdzie fotografie zostały wzbogacone o autentyczne dźwięki nowojorskich ulic oraz wpisy z pamiętnika. Natomiast program  „Čáranice/Scribble” (www.initialnews.com/scribble) jest formą wizualnego komentarza aktualnej strony CNN wyrażanego w formie rysunków.

Drobiazg. Miłość w czasach genetyki to druga książka pisarki, z która mają się okazję zapoznać polscy czytelnicy. W Czechach zdobyła tytuł Książki Roku 2015.

fot. Lukáš Dvořák
Książki autora

Autorzy

Serie

Wyświetlanie jednego wyniku

1